Про пінополіуретан

Про пінополіуретан

Пінополіуретан (ППУ) - це двокомпонентна суміш складається з:

  1. Поліольні компоненти (компонента «А»), що містить поліоли, каталізатори, стабілізатори, спінювач і антипірени
  2. Ізоціонатного компонента (компонента «Б»).

В результаті синтезу компонента А і компонента Б (обидві речовини є похідними нафти) отримують пінополіуретан, а за рахунок зміни рецептури та режимів переробки вдається отримати великий асортимент кінцевих продуктів - від м'яких еластичних матеріалів до жорстких і твердих, з різними густиною і фізико-механічними параметрами .

Пінополіуретан (ППУ) - високий ступінь зчеплення з різними будівельними матеріалами такими як: цегла, метал, деревина, штукатурка і т.п.
Пінополіуретан (ППУ) - матеріал, стійкий до кислотних і лужних середовищ, не схильний до гниття, цвілі і гризунам, не впливає на фізіологію людини, що підтверджують сертифікати видані ФС по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.
Пінополіуретан (ППУ) - або поліуретанова піна - теплоізоляційний матеріал, який дозволяє покривати поверхні будь-якої складності і форми, повторюючи в точності конструкцію і отримуючи покриття без єдиного стику з високим ступенем вологостійкості, перешкоджаючи утворення корозії.
Пінополіуретан (ППУ) - матеріал з гарантованим терміном служби від 25 років.
В даний час розрізняють наступні види пінополіуретанів: жорсткий, еластичний і інтегральний. Головними споживачі еластичних ППУ - це звичайно ж меблева промисловість і машинобудування; жорстких ППУ систем - будівництво, холодильна техніка, кораблебудування.

Сфери застосування Пінополіуретану

Сфера використання пінополіуретану дуже і дуже широка і охопити всі напрямки в рамках однієї статті не представляється можливим. Але постараємося розібрати основні з них, де пінополіуретан отримав широке поширення і зустрічається кожному з нас практично повсякденно. Хоча ми і не замислюємося про це - але без полімерів і поліуретану зокрема наше повсякденне життя дуже сильно б змінилася. Отже, пінополіуретан використовується:

  • у автомобільній промисловості в якості наповнювача автокрісел і шумоізоляції салону транспортних засобів;
  • у меблевій та легкій промисловості в основному використовуються так звані м'які пенополіурітан у вигляді наповнювача і матеріалу прокладки м'яких меблів, подушок, матраців, при формуванні манекенів і ін. З причини того, що ППУ варіюється по щільності, - це позначається на рівні пружності кінцевих виробів
  • у м'яких дитячих іграшках теж вельми часто використовують саме ППУ в якості наповнювача - це легко пояснюється тим що даний матеріал повністю екологічно і біологічно нейтральний;
  • у взуттєвій промисловості як супінаторів та інших елементів взуття;
  • в якості холодо-ізолятора в побутових, а так само торгових холодильниках, великих холодильних камерах і в транспортній холодильній техніці
  • в якості тепло-ізолятора в магістральних трубопроводах, а так само ізоляції низькотемпературних трубопроводів хімічної промисловості;
  • при будівництві швидко-монтованих промислових, а так само цивільних конструкцій (у складі сендвіч панелей);
  • ну і звичайно ж однією з поширених сфер використання ППУ є застосування його в якості теплоізоляції, а так само акустичної та гідроізоляції при будівництві,
  • капітальному ремонті житлових будинків, складів, ангарів, приватних заміських будинків, виробничих цехів, гаражів та інших будівель. 

Статистичні дані застосування Пінополіуретану ППУ

Дослідження показали, що Пінополіуретан (ППУ) більш універсальний в застосуванні, ніж ПВХ, пінополістиролу або мінеральної вати. Наприклад, у США використання пінополіуретану в якості утеплювача покрівлі почали використовувати з початку 70-х років минулого сторіччя, а в даний час частка ППУ на ринку теплоізоляції промислових і адміністративних будівель більш ніж значна. Споживання жорстких ППУ в 1975 р. в США склало 163 тис . тонн з них на цілі будівництва 55%, виробництво холодильних камер і приладів - 20%, решта розподілилася в транспорті, ракетній і космічній техніці та інших галузях промисловості.

Приклад:

Покрівля 2-го за величиною в світі стадіону з куполоподібної дахом (185 000 м2) в Луїзіані (США) була побудована із застосуванням технології напилення ППУ в 1974 році. В 1989году проведена заміна верхнього захисного шару, після чого покрівля продовжує нести свою службу, не маючи не єдиної протечки.

Порівняння ППУ з традиційними тепло-ізоляторами:

Тепло-ізолятор

Щільність, кг/м3 

Коеф. тепло-сті, Вт/м.К

Термін експлуатації, років

Діапазон робочих. температур, оС

ППУ жорсткий

35-200

0,019-0,035

Більше 30

-80…+180

Мін. вата

15-150

0,052-0,058

5-10

-40…+300

Пробкова плита

220-240

0,050-0,060

3

-30…+90

Пінобетон

250-400

0,145-0,160

10

-30…+120

Пінополістирол

15-35

0,043-0,064

15

-80…+80

Застосування ППУ дозволяє збільшити корисний об'єм виробів, будівель і споруд за рахунок зменшення в 2-2,5 рази товщини теплоізоляції в порівнянні з традиційними теплоізоляційними матеріалами. Наприклад, згідно з діючими нормативами (СНиП П-3-79) товщина теплоізоляції під статевим покриттям 1-го поверху в житлових будинках становить:

Вид теплоізоляції

Товщина теплоізоляції

Пінополістирол не менше

210 мм

Плити ППЖ

230 мм

ППУ

90 мм

 Де застосовувати?

  • Для утеплення веранд, горищ, стін і дахів заміських будинків і дач;
  • Балконів, лоджій, металевих ангарів, контейнерів, гаражів і торгових павільйонів;
  • При виготовленні і ремонті яхт, катерів, трейлерів і рефрижераторів;
  • В якості герметизуючої піни;
  • Для зазорів, тріщин, порожнин і стиків у всіх будівельних застосуваннях;
  • По периметру вікон і дверей, по стику стін і перекриттів;
  • Для ізоляції та герметизації каналів, з'єднань.

 

Log in